Podlahy pro váš byt či dům

Podlahové krytiny

Každá podlahová krytina má svoje zvláštnosti a ne všechny typy se hodí do všech místností. Podívejte se na přehled nejčastějších typů podlahových krytin a jejich vlastnosti.

Dřevěné podlahydodávají se formou desek, parket, malo a velkoformátových podlah. Existuje mnoho druhů dřeva, které jsou vynikající tepelné izolanty. Často je  lze několikrát brousit a mají dlouhou životnost. Navíc dodají bytu nebo domu přirozené „teplo“ a často zvyšují cenu nemovitosti. Důležitá je stálá vlhkost místnosti.

Korkové plovoucí podlahy – dodávají se formou lamel a pásů. Jsou teplé, měkké a jsou vhodné pro alergiky. Navíc mají originální vzhled který je určen přírodním původem korku. Musí ji však pokládat profesionál.

Laminátové plovoucí podlahy – se dodávají ve formě lamel. Mohou mít neuvěřitelné množství dekorů. Od těch, které věrně napodobují dřevo, až po kámen. Jejich výhodou je tvrdost a odolnost v závislosti na kvalitě vrchní vrstvy. Nevýhodou je nemožnosti broušení a u levných typů náchylnost k rychlému poškrábání vrchní vrstvy.

Dřevěné plovoucí podlahy – se dodávají formou lamel. Výhodou je velké množství vzhledů a rychlá a snadná instalace. Mají sice kratší životnost než celodřevěné podlahy, ale jsou výrazně levnější.

Vinylové podlahy – se dodávají nejčastěji ve formě širokých pásů. Jsou teplé, odolné a velmi hygienické. Snesou vysokou vlhkost a jsou přitom levné. Navíc existuje obrovské množství vzorů.

Dlažba, obklady – jsou dodávány formou dlaždic nebo obkladaček. I u nich existuje obrovské množství vzorů. Jsou snadné na údržbu a nenáchylné k tvorbě skvrn. Jsou však dost studené, hlučné a mohou klouzat.

Bambusové podlahy – jsou velmi tvrdé a odolné. Navíc jsou odolné vůči skvrnám a dodávají se ve více barvách.

Linoleum – má prakticky stejné vlastnosti jako vynilové podlahy

Kámen – je dodávám ve formě velkých dlaždic nebo desek. Je velmi tvrdý a odolný ale může být studený.