Podlahy pro váš byt či dům

Vhodný výběr firmy

Při výběru firmy, která se zabývá pokládkou nebo výměnou podlah, buďte velmi obezřetní.

Zcela určitě si ale rozmyslete, co přesně po firmě vyžadujete a do nabídky uveďte co největší množství podrobností. Pokud nabídku zasíláte více firmám, vždy udávejte stejný souhrn informací, protože jedině tak zjistíte rozdíly mezi cenami jednotlivých firem.

Ceny plovoucích podlah a masivních dřevěných podlah se liší podle toho, jaké dřevo se a postup výroby se využívá. Doporučujeme si vyhledat vzorníky barev a materiálů pro porovnání poměru cena – funkčnost.

Rovněž si zjistěte, jestli je v cenové nabídce také finální úprava, jako je moření olejem nebo lakování a také to, kolik vrstev ochranného nátěru je v ceně nabídky. Pokud se rozhodnete, že si vaši plovoucí podlahu nebo masivní dřevěnou podlahu nalakujete sami, vybírejte si laky a oleje pouze od autorizovaných dodavatelů. Vyhnete se tak případným problémům se změnami barev nebo praskáním lakovaných povrchů.konstrukce podlah

Další důležitou radou pro výběr firmy jsou reference Vámi vybraných firem. Zeptejte se na ohlasy a prověřte je. Můžete si tak práci firem posoudit a může to být významným vodítkem. Díky tomuto prověření referencí zjistíte například informace o tom, zda práce odpovídá tomu, co byste požadovali, zda firma splnila časový plán položení podlahy a také to, jestli firma provádí výměnu čistě nebo po ní zbude spousta nepořádku.