Podlahy pro váš byt či dům

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou v současné době fenoménem. Jsou populární, moderní, praktické a lze je snadno položit i svépomocí. Plovoucí podlahy jsou navíc cenově velmi variabilní, takže si je může dovolit prakticky každý. Výhodou je obrovské množství dekorů, ve kterých se nabízí. Plovoucí podlaha se jmenuje plovoucí podle způsobu montáže. Není totiž pevně přichycena k podkladu a v podstatě na něm volně leží.

Pokud jste zručný kutil, zvládnete plovoucí podlahu položit i sám. Nyní se podíváme, proč jsou tak oblíbené.Plovoucí podlaha klasická

Majitelé bytů jistě váhají, zda zvolit čistě laminátovou plovoucí podlahu nebo dřevěnou plovoucí podlahu. Dřevo má své vrtochy, se kterými je nutno počítat, patří sem měkkost a náchylnost ke tvorbě skvrn a rýh. Laminátové podlahy jsou zase levnější, ale často se rychle poškrábou. Proto je nutné vybírat plovoucí podlahu na základě umístění podlahy. Každý typ plovoucí podlahy je rozdělen do zátěžových tříd a výše zátěžové třídy se pochopitelně odvíjí od plánovaného zatížení plovoucí podlahy.

Laminátové podlahy jsou v bytech poměrně dobře zabydlenou podlahovou krytinou. Plovoucí podlahy z laminátu jsou vesměs levné a snadno dostupné. Existuje ale i řada zákazníků, kteří nehledí na cenové relace a laminát upřednostňují před dřevem díky jeho snadné údržbě a jeho pevnosti. Krom toho, laminátové plovoucí podlahy se vyrábějí v mnoha dekorech, z nichž některé jsou tak kvalitní, že je prakticky nelze rozeznat od pravého dřeva nebo jiného materiálu.Plovoucí podlaha dřevěná

Dřevěné plovoucí podlahy jsou už trochu jinou kategorií. V dnešní době dřevěné plovoucí podlahy prakticky v bytech nahradily klasické parkety. Dřevěné plovoucí podlahy jsou velmi snadno udržovatelné a mají přitom vynikající trvanlivost kolem 30 let. Na rozdíl od laminátové podlahy se dají opravit jemným vybroušením.

Již výše byly zmíněny korkové plovoucí podlahy. Tyto podlahy dodají vašemu bytu zvláštní osobitost. Korkové plovoucí podlahy zaručí vašemu bytu skvělou tepelnou a vibrační izolaci. Navíc je korková plovoucí podlaha velmi pružná a proto vhodná do bytů, kdy tlumí vibrace způsobené chůzí a šetří tak vaše klouby.

Korkové plovoucí podlahy jsou velmi odolné i vůči vlhkosti, protože specifická tvorba buněk korku zaručuje jeho nepropustnost. Proto se hodí i do míst v bytě, kde je zvýšená vlhkost. Zajímavá je taky odolnost vůči oděru. Pokud se Vám stane, že bude korek odřený, není problém jej přebrousit a opět nalakovat.
V neposlední řadě jsou korkové plovoucí podlahy barevně rozmanité a velmi vhodné pro alergiky.