Podlahy pro váš byt či dům

Tipy a rady k plovoucím podlahám

Pokuste se zjistit co nejvíce informací o materiálech, ze kterých je Vámi vybraná plovoucí podlaha pro váš byt vyrobena. To vám může dopomoci vybrat si různé materiály pro jednotlivé pokoje ve vašem bytě.

Určitě se nespoléhejte jen na jednu nabídku určité firmy. Není důvod se bát oslovit více firem a čekat na jejich návrhy a cenové nabídky. Je to jedna z forem, jak výrazně ušetřit při pořizování plovoucí podlahy. Také se ujistěte, zda cenová nabídka obsahuje opravdu veškeré práce bez dalších nákladů.vyhřívané plovoucí podlahy

Jednoduchým vodítek pro rozhodnutí o výměně podlahy jsou například poškozené okraje jednotlivých částí původní podlahy, vylézající hlavičky hřebíků či vrutů, zvětšující se spáry mezi deskami původní podlahy.

Pokud si vybíráte podlahu do kuchyně, zkuste zvolit jinou krytinu než dřevěné plovoucí podlahy. Pokud jste se tak rozhodli, doporučujeme použít povrchové úpravy jako lakování nebo olejování, které je ochrání před nečistotami a skvrnami.

V místnostech, kde je dřevěná podlaha, se snažte udržet vzdušnou vlhkost kolem 50%. Samozřejmostí je ochrana povrchu podlah speciálními pečujícími prostředky. Rovněž se vyhněte chůzi ve venkovní obuvi po dřevěné podlaze ve vašem bytě.