Podlahy pro váš byt či dům

Dřevěné podlahy a parkety

Podlahy z pravého dřeva jsou opravdu luxusní záležitostí. Tyto podlahy jsou velmi teplé a celkově zútulní váš byt nebo dům. V poslední době se s nástupem laminátových plovoucích podlah zvýšil zájem i o celodřevěné masivní podlahy, protože jsou velmi praktické a vizuálně zlepšují celý byt.

Jak si ale dřevěnou podlahu vybrat? Nebojte se, není to sázka do loterie. Musíte se ovšem zaměřit na určité body, kterými je dobré se řídit.Podlaha z měkkého dřeva

Určitě si velmi pečlivě rozmyslete, do kterých místností ve vašem bytě dřevěnou podlahu umístíte. Ne všude se totiž hodí. Například koupelna je ideální pro keramické krytiny než dřevo kvůli vysoké vlhkosti.

Podlaha z parket

Dále zvolte vhodnou barvu dřeva pro konkrétní místnosti. To platí zejména pro kuchyni, kde je vysoké riziko vzniku skvrn. Proto v kuchyni vašeho bytu nebo domu zvolte spíše neutrální barvu podlahy než příliš světlé nebo naopak tmavé odstíny.

Navíc je vhodné zvážit, zda do méně frekventovaných místností není lepší zvolit lehké a měkčí druhy dřeva, které jsou levnější. Například předsíň nebo obývací pokoj vašeho bytu si vyžádá pokládku podlahy z velmi tvrdého dřeva, které odolá škrábancům a časté chůzi.

Nenechte se při výběru dřevěné podlahy příliš ovlivnit módními trendy, což platí zejména pro barvu podlahy. Uvažte, že barva, která je trendy v jednom módním období může být naprosto mimo v jiném a proto volte velmi pečlivě barevné odstíny a použité druhy dřeva na vaši podlahu.

Velmi pečlivě zvažte, zda jste schopno dřevěnou podlahu položit svépomocí anebo si na tuto práci najmete firmu. Není nic horšího než velké mezery mezi deskami na úplně nové podlaze. Na druhou stranu se však v dnešní době dřevěné podlahy dodávají již povrchově upravené a proto si je mnozí zruční kutilové zvládnou položit i sami.

Přidat reakci

Emailová adresa nebude publikována. Povinná pole jsou označena (povinné)


7 − 5 =